Сосницький район утворено 7 березня 1923 року Постановою Президії Української Республіки. В 1932 році Сосниччина входить до складу Менського району.В 1935 році знову відновлюється Сосницький район, який проіснував до 1962 року.До 1965 року знову входить до складу Менського району. Відновлений Сосницький район у складі Чернігівської області в 1965 році.

Територія району - 91597 га.

В районі проживає 22700 населення, в смт Сосниця 8000.

За економічним розвитком район відноситься до сільськогосподарського.

В районі функціонують 13 господарських товариств, 10 приватних підприємств, 2 виробничих сільськогосподарських кооператива, 17 фермерських господарств. Сільськогосподарські підприємства спеціалізуються на вирощуванні зернових культур, картоплі, м”ясному та молочному тваринництві.

Промисловість представлена в районі: ЗАТ “Еліта”, ЗАТ “Сосницький сирзавод”, Сосницький хлібокомбінат райспоживспілки і Сосницьке районне агролісогосподарське спеціалізоване підприємство “Сосниця райагролісгосп”.

В районі функціонують Сосницький сільськогосподарський технікум бухгалтерського обліку, Сосницький професійний аграрний ліцей, школа-інтернат для глухих дітей, Сосницька гімназія ім. О.П.Довженка, 20 загальноосвітніх шкіл, 7 дитячих дошкільних закладів, 31 лікувально-профілактичний заклад, 1 кінотеатр, 13 будинків культури, 15 сільських клубів, районна бібліотека для дорослих і для дітей, 20 сільських бібліотек, 2 державних та 1 громадський музей.

Перші спогади про санепідслужбу датуються 1939 р., коли вона була відділенням при Центральній районній лікарні. В ці часи санепідслужбу очолювала Колюшенко Ася Афанасівна

Перші спогади про Сосницьку райсанепідемстанцію датовані 1946 роком. З 1969 року функціонує, як районна санітарно – епідеміологічна станція.

Головні лікарі Сосницької райСЕС:

- з 1939 по 1963 рік – Колюшенко Ася Афанасівна

- з 1969 по 1978 рік – Пономаренко Ніна Олексіївна,

- з 1978 по 1998 рік – Сибір Микола Михайлович,

- з 1999 року по 2012 рік– Капліна Любов Федорівна.

Розвивається матеріально-технічна база райСЕС: проведений капітальний ремонт каналізації, опалювальної системи, облаштований внутрішній туалет, приміщення райСЕС газифіковані. Придбано дві легкові автомашини, всього в райСЕС 4 транспортні одиниці.

Щорічно проводяться поточні ремонти будівель та благоустрій території.

Основними приладами та обладнанням райСЕС забезпечена.

В 2006 році санітарно-гігієнічна лабораторія санвідділу, баклабораторія та радіологічна лабораторія акредитовані на 5 років.

РайСЕС забезпечена комп”ютерами, ксероксом, факсом, має електронний зв”язок через інтернет.

РайСЕС відноситься до 3 категорії, де зареєстровано 39 посад, укомплектованість фізичними особами всіх посад до зареєстрованих становить 90%. Лікарями – 57%, середніми медпрацівниками – 100%. Вищу категорію мають 20% середніх медпрацівників, першу категорію- 22%, другу категорію 25%.

В складі райСЕС санітарно-гігієнічний відділ, епідеміологічний відділ, радіологічний відділ, дезвідділ, профдезвідділ, санітарно-гігієнічна лабораторія сан.-гіг. відділу, баклабораторія, бухгалтерія.

В районі здійснюється державний санепіднагляд за 406 об”єктами., в т.ч. 22 об”єктами підвищеного епідризику.

Охват лабораторним контролем об”єктів санітарного нагліду визначається конкретними цілями та задачами його здійснення, що підвищує соціально-гігієнічну значимість лабораторних досліджень.

Зусилля спеціалістів райСЕС направлені на виконання тези – ні за яких умов не зашкодити здоров”ю людини. Бо здоров”я кожної людини – це найбільша цінність.14 грудня 2012 року Сосницька райсанепідемстанція була ліквідована.

З 2 січня 2013 року на базі райсанепідемстанції відкрито Сосницьке районне відділення лабораторних досліджень, де працює 8 чоловік.